חסמים עיצביים

זריקה למפרקי הפצט

החוליות בגופנו מתחברות אחת לשנייה באמצעות מפרקים. מפרקים אלו נקראים מפרקי הפצט. תנועות חוזרות ונשנות בעמוד השידרה, ובעיקר תנועות ישור יתר גורמות לעומס ניכר על מפרקי הפצט ולהיווצרות תהליך דלקתי ושחיקתי במפרקים אלו. תהליך זה מתבטא בכאב ובנוקשות של השרירים באזור. הכאב בגב מופיע בעיקר בתנועה, ולעיתים מורגש גם ברגליים.

הטיפול

הטיפול במפרק הכואב נעשה באמצעות הזרקת חומר הרדמה, לטיפול בכאב וסטרואידים לטיפול בדלקת, ישירות למפרק. טיפול זה מבוצע בהרדמה מקומית, ובסיוע מכשיר הדמיה. החולה משתחרר לביתו זמן קצר לאחר תום הפעולה, שמתאימה בדרך כלל למטופלים מגיל 40 ואילך.

זריקת שורש

תעלת השדרה שבעמוד השדרה מובילה עצבים מן המוח לכל איברי הגוף. מעמוד השדרה הצווארי יוצאים שורשים עצביים המעצבבים את הידיים ומעמוד השדרה המותני, עוברים עצבים שמעצבבים את הרגליים. העצבים עוברים בתעלות הנקראת בשם תעלות שורש. הצרות ניוונית של תעלות השורש תגרום לתחושת נימול ו/או כאבים ו/או תחושת חולשה בידיים וברגליים בהתאם למיקום ההיצרות הניוונית.

הטיפול

מבוצע בהרדמה מקומית, ובסיוע מכשיר הדמיה. החולה משתחרר לביתו זמן קצר לאחר תום הפעולה. טיפול זה מתאים במקרים של בלטי דיסק קלים ובהיצרות קלה של תעלת השורש. הטיפול מתאים לחולים בכל הגילאים.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים