אודות פרופ´ שי שבת

שמי פרופ' שי שבת

סיימתי את לימודי בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב בהצטיינות בשנת 1994 .ביצעתי שנת השתלמות מעשית (סטאג') בבי"ח איכילוב. את התמחותי בכרורגיה אורתופדית ביצעתי בבי"ח מאיר ובסיומן החלטתי להתמקצע במיקצוע המרתק של ניתוחי עמוד שידרה. בשנים 2003-2004 ביצעתי תת התמחות בעיר דאלאס שבארה"ב. 

לאחר שנחשפתי למגוון הרחב של ניתוחי עמוד שידרה החלטתי להתמקצע בניתוחי עמוד שידרה זעיר פולשניים עם פתיחות מינימלסטיות. היתרון בניתוחים אלו הוא החשיפה הקטנה של השרירים והרצועות המאפשרים ריפוי מהיר הרבה יותר כאשר חלק מהפעולות ניתנות לביצוע בחדר עם שיקוף בהרדמות עם טישטוש עמוק (ולאו דווקא הרדמה כללית עמוקה) ובסיומן המטופל משתחרר לביתו. לצורך כך השתלמתי בסיאול שבקוריאה הדרומית בשנת 2006 בניתוחי עמוד שידרה זעיר פולשניים ומאז תחום זה כגדל והתפתח עם שימוש בטכנולוגיות חדשניות יותר ומערכות רובוטיות וניווט המדייקות מאד את הניתוחי. לצורך כך הניתוחים המבוצעים על ידי בארץ מבוצעים על ידי צוות ייעודי הכולל מרדים המתמחה בהרדמות אלו, טכנאי המפעיל את ציוד השיקוף הנדרש ואחים/אחיות שהוכשרו לפעולות אלו. בעיקבות התמקצעותי זו ביצעתי בארץ אלפי ניתוחים ופרוצדורות לאורך השנים לרבות תיירות מרפא המגיעה במיוחד ממדינות כמו רוסיה, אוקראינה, אפריקה (ניגריה, גאנה, אתיופיה), רשות פלשתינאית, ארה"ב וקנדה, דרום אמריקה ואף אוסטרליה. במסגרת התמקצעותי זו אני נותן הרצאות בעולם וניתחתי ומנתח בבתי חולים לרבות ברוסיה ובקפריסין.

במקביל שקדתי על התחום האקדמי עם פירסום של כ- 150 מאמרים חדשניים בתחום הכרורגיה האורתופדית ועמוד השידרה וכן הדרכה של סטודנטים, מתמחים ודוקטורנטים רבים. בשנת 2006 הפכתי מרצה בכיר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובשנת 2012 התמניתי לפרופ' חבר בפקולטה לרפואה. בשנים 2016-2020 שימשתי ראש החוג לאורתופדיה במסגרת הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב כך שלמעשה סגרתי מעגל אותו התחלתי כסטודנט באוניברסיטת תל אביב בשנת 1988. פעילותי האקדמית ממשיכה וכיום אני מדריך ומכוון דוקטורנטים שונים בתארים מתקדמים לעבודות שונות ומשמש כעורך של החלק העוסק בעמוד שידרה בירחון מוביל בכרורגיה אורתופדית Journal of Orthopaedic and Surgery Research.

1994 בוגר ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ת"א ותואר דוקטור לרפואהאה
1995 סיים סטאז' בבי"ח איכילוב
1998-2004 לימו רפואה בהונגריה SOTE UNIVERSITY OF MEDICINE, Budapest

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים